دکتر محسن اسماعیلی در یادداشتی مطرح کرد:

شش درس ماندگار از مولود کعبه

سیزدهم رجب زادروز یکى از بزرگ‏ترین بندگان شایسته خداست که به اعتراف دوست و دشمن الگوى بشریت و نمونه‏اى برتر از انسان کامل است. درباره بزرگى شخصیت حضرت امیرمؤمنان، على علیه‏السلام و خصوصیات و صفات بى‏نظیر او، بیش از هر شخصیت دیگرى گفته و نوشته‏اند و شگفت این که سرانجام همه آن‌ها نیز اقرار کرده‏اند که نه شناخت آن بزرگوار و نه توصیف او براى کسى ممکن نیست.

رحلت عالمی دیگر از دیار خمین سرافراز

آیت الله جلالی خمینی؛ عالمی خدوم ، مردمی و انقلابی بود

بسم الله الرّحمن الرّحیم
خبر ارتحال عالم خدوم و انقلابی، آیت الله حیدر علی جلالی خمینی طاب ثراه موجب تاسف و تاثر شد. آن مرد اخلاق و ادب از ارادتمندان و دلدادگان قدیمی پیر و مراد همه ما، حضرت امام خمینی رضوان الله علیه بود و بر این عهد تا پایان ایستادگی کرد.
او عمر شریف خود را وقف خدمت بی منت به خلق خدا، تاسیس و اداره حوزه علمیه، ارائه خدمات عام المنفعه و تربیت نفوس کرد و به محوری برای وحدت نیروهای انقلاب، خصوصاً همشهریان گرانقدرش تبدیل شد.
این فقدان اندوهبار را به خاندان محترم و تمامی علاقمندان ایشان و بویژه به مردم شریف استان مرکزی و شهر پرافتخار خمین تسلیت گفته و علوّ مقام و رحمت واسعه الهی را برای آن مرحوم مسالت می نمایم. عاشَ سعیداً وماتَ سعیداً.
محسن اسماعیلی
نماینده مجلس خبرگان رهبری
۱۵ بهمن ۱۳۹۹

محسن اسماعیلی در گفتگو با مهر؛

آیت الله مجتبی تهرانی می گفتند: هرچه دارم از حضرت امام(ره) است

به گزارش خبرنگار مهر، هشت سالی است که از درگذشت مرحوم آیت الله حاج آقا مجتبی تهرانی می‌گذرد. حاج آقا مجتبی تهرانی حدود چهل سال در تهران به تدریس اخلاق و فقه مشغول بود. وی از سال ۱۳۵۱ همراه با اقامهٔ جماعت در مسجد جامع بازار (مسجد جامع تهران)، جلسات اخلاق و تفسیر نیز داشت. حاج […]

إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْءٌ إِلَى يَوْمِ الْقِيَامَةِ/ درگذشت آیت الله مصباح یزدی

بسم الله الرحمن الرحیم
کل من علیها فان و یبقی وجه ربک ذوالجلال و الاکرام
خبر درگذشت فیلسوف متاله و عالم مخلص، حضرت آیت الله مصباح یزدی موجب تاسف و اندوه فراوان شد. بی تردید خلأ ناشی از چنین دانشمند بزرگ و کوشایی به سادگی برای حوزه های علمیه و مجامع دانشگاهی جبران شدنی نیست. امید است آثار متعدد و ارزشمندی که از آن فقید عزیز برجای مانده است، شمع راه جویندگان معارف دینی و باقیات الصالحاتی برای معظم له باشد.
این مصیبت را به رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی، خاندان مکرم و همه شاگردان و دوستداران ایشان تسلیت عرض کرده و برای آنان صبر و اجر جزیل آرزومندم. خدای بزرگ این عزیز کم نظیر را در جوار رحمت بی انتهای خویش همنشین اولیاء و شهیدان قرار دهد؛ انه سمیع مجیب الدعاء

سوگنامه سالگرد ارتحال استاد حضرت آیت الله حاج اقا مجتبی تهرانی

هرگزم نقش تو از لوح دل وجان نرود

سیزدهم دی ماه سال ۱۳۹۱که مصادف با اربعین سالار شهیدان بود، برای ما حال و هوای دیگری داشت؛ روز وداع با کسی بود که سال های سال چراغ هدایت ما بود و طبیب حاذق و مشفق درد هایمان؛ « حضرت آیت الله حاج آقا مجتبی تهرانی» را می گویم که اکنون چند سال است به غم دوری او مبتلاییم ، اما به قول حافظ: « حکایت شب هجران نه آن حکایت حالیست … که شمه‌ای ز بیانش به صد رساله برآید».

انالله و اناالیه راجعون/ رحلت آیت الله یزدی

درگذشت عالم پرهیزکار و مجاهد آیت الله محمد یزدی را به خاندان محترم و دیگر علاقمندان ایشان تسلیت می گویم. سابقه طولانی او در مبارزه با نظام ستمشاهی و خدمات علمی و اجرایی فراوان پس از پیروزی انقلاب اسلامی ان شاء الله ذخیره بزرگی برای او خواهد بود.

جدیدترین کتاب دکتر محسن اسماعیلی در زمینه حقوق ارتباطات و رسانه ها منتشر شد

به گزارش خبرنگار همشهری آنلاین، فصل اول تالیف جدید دکتر محسن اسماعیلی استاد دانشگاه تهران که تحت عنوان «حقوق ارتباطات و تعامل آن با دین و اخلاق» روانه بازار نشر شده است، به ارائه چارچوبی برای حقوق رسانه ها اختصاص یافته و اطلاعات مفیدی راجع به تعریف، جایگاه، منابع و لزوم استقلال این شاخه نوپیدای حقوق در اختیار خواننده قرار داده است … ادامه مطلب

اسماعیلی در مراسم رونمایی از این کتاب: «به‌رنگ صبر» ظرفیت‌های روحی زنان را آشکار می‌کند

به گزارش خبرگزاری مهر، نشست مجازی معرفی و تحلیل کتاب «به رنگ صبر: خاطرات خانم فاطمه صدر» شامگاه دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ با حضور و سخنرانی دکتر محسن اسماعیلی، دکتر احسان شریعتی و فاطمه نقوی (گردآورنده کتاب) برگزار شد. بخش‌هایی از گفته‌های سخنرانان نشست را در ادامه می‌خوانید.

تسلیت درگذشت دوست قدیمی دکتر روح الله عالمی

لا اله الا الله …
دوست قدیمی و همکار ارجمند دکتر #روح_الله_عالمی نیز آسمانی شد. در مدت بیست و چهار سال آشنایی با او جز خیرخواهی و از خودگذشتگی ندیدم. استاد فلسفه دانشگاه تهران بود و در مناصب گوناگونی خدمت کرده بود. برای آن برادر گرامی رحمت بی انتهای الهی و برای خاندان و ارادتمندان و دوستانش شکیبایی و پاداش خدایی مسالت دارم.
خدای قادر مهربان ویروس منحوس کرونا را از جامعه بشری ریشه کن فرماید؛ بحق محمد و آله

دکتر محسن اسماعیلی در یادداشتی مطرح کرد:

شش درس ماندگار از مولود کعبه

به مناسبت سیزده رجب، سالروز میلاد پرشکوه حضرت علی(ع)

علی(ع) و عدالت

از نگاه دیگران

دکتر محسن اسماعیلی در یادداشتی مطرح کرد:

شش درس ماندگار از مولود کعبه

به مناسبت سیزده رجب، سالروز میلاد پرشکوه حضرت علی(ع)

علی(ع) و عدالت

رحلت عالمی دیگر از دیار خمین سرافراز

آیت الله جلالی خمینی؛ عالمی خدوم ، مردمی و انقلابی بود