اسماعیلی در مراسم رونمایی از این کتاب: «به‌رنگ صبر» ظرفیت‌های روحی زنان را آشکار می‌کند

به گزارش خبرگزاری مهر، نشست مجازی معرفی و تحلیل کتاب «به رنگ صبر: خاطرات خانم فاطمه صدر» شامگاه دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ با حضور و سخنرانی دکتر محسن اسماعیلی، دکتر احسان شریعتی و فاطمه نقوی (گردآورنده کتاب) برگزار شد. بخش‌هایی از گفته‌های سخنرانان نشست را در ادامه می‌خوانید.

تسلیت درگذشت دوست قدیمی دکتر روح الله عالمی

لا اله الا الله …
دوست قدیمی و همکار ارجمند دکتر #روح_الله_عالمی نیز آسمانی شد. در مدت بیست و چهار سال آشنایی با او جز خیرخواهی و از خودگذشتگی ندیدم. استاد فلسفه دانشگاه تهران بود و در مناصب گوناگونی خدمت کرده بود. برای آن برادر گرامی رحمت بی انتهای الهی و برای خاندان و ارادتمندان و دوستانش شکیبایی و پاداش خدایی مسالت دارم.
خدای قادر مهربان ویروس منحوس کرونا را از جامعه بشری ریشه کن فرماید؛ بحق محمد و آله

به مناسبت رحلت دکتر داوود فیرحی

درگذشت همکار دانشمند و فرزانه دکتر داوود فیرحی را تسلیت می گویم

بسم الله الرّحمن الرّحیم
خبر درگذشت همکار اندیشمند و فرزانه آقای دکتر داوود فیرحی، استاد دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران موجب تاسف و تاثر فراوان شد. دانش ژرف، منش نیکو و تلاش بی وقفه از او چهره ای دلنشین ساخته بود و از این جهت فقدان وی را باید خسارتی به واقع بزرگ نامید.

در گرامی داشت هفته وحدت

نزاع اسلام برانداز شیعه و سنى

روز‌های ولادت پیامبر اعظم (ص) به نیکویی و از سال‌های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان «هفته وحدت» نامیده شد؛ چنانکه همگرایی شیعیان و اهل سنت از ابتدا راهبرد بنیادین معمار فقید نظام اسلامی بود و آثار و برکات بی انتهای آن را نیز همگان شاهد بوده ایم؛ همان گونه که دشمنان زخم خورده نیز هیچگاه از دسیسه علیه وحدت مسلمانان غفلت نکرده اند…

پیام تسلیت به مناسبت درگذشت دکتر حمید بهرامی احمدی: دارای دقت نظر و پشتکاری تحسین برانگیز بود

بسم الله الرحمن الرحیم خبر رحلت دانشمند با فضیلت دکتر حمید بهرامی احمدی موجب تاسف و اندوه بسیار شد. قریب بیست سال معاشرت با این استاد حقوق، آیینه تمام نمای دانشی آمیخته با فروتنی و دینمداری بود. او دارای دقت نظر و پشتکاری تحسین برانگیز بود و آثار متعدد  و سودمند نامی نیک از وی […]

اسماعیلی: یکی از ابزارهای رونق و جهش تولید، تبلیغات است

محسن اسماعیلی، دانشیار دانشکده حقوق دانشگاه تهران و مولف کتاب «حقوق ارتباطات و تعامل آن با دین و اخلاق» در نشست نقد و بررسی «فرصت‌ها و تهدیدهای آگهی‌های بازرگانی برای رسانه ملی» که توسط اداره کل روابط عمومی سازمان صدا و سیما برگزار شد، گفت: یکی از ابزارهای رونق و جهش تولید، تبلیغات است بنابراین نباید به تبلیغات بازرگانی به دیده سراسر تهدید نگاه کرد، هر چند که تبلیغات مثل هر فرصت دیگری است که اگر ضابطه‌مند نباشد یا از آن درست استفاده نکنیم، می‌تواند تبدیل به تهدید شود. ولی در مجموع، تبلیغات بازرگانی ضرورت است و نباید با نگاه منفی به آن نگریست.

درسی از امام حسن عسکری (ع) به مناسبت سالروز شهادت آن بزرگوار

روحیه افشاگری و قدرت‌طلبی؛ مایه هلاکت فرد و جامعه

هشتم ربیع الاول سالروز شهادت یازدهمین پیشوای بزرگ ما در سن بیست و هشت سالگی است. دوران زندگی و امامت ایشان و پدر بزرگوارشان از پیچیده‌ترین و دشوارترینِ مقاطع تاریخ شیعه است. در آن دوران بنی العباسِ خودسر و قدرت‌طلب درپی نابودسازی اساس ولایت بودند؛ امّا با شعارها و ظواهری کاملاً دینی…

هشتمین سالگرد رحلت استاد آیت الله حاج اقا مجتبی تهرانی

هرگز از یاد من آن سرو خرامان نرود

هشت سال پیش در چنین روزی، یعنی اربعین سالار شهیدان (ع)، بود که فقیه عارف و سالک واصل حضرت #آیت_الله_االعظمی_حاج _شیخ_مجتبی_ تهرانی از میان ما پر کشید و پس از تشییعی پر شکوه، برای همیشه در قبله تهران،حرم حضرت عبدالعظیم (ع) آرام گرفت. چقدر جای او خالی است!

رسانه دینی نباید غشّ در اطلاع رسانی داشته باشد

محسن اسماعیلی با بیان اینکه رسانه یکی از ارکان تبلیغات است و شرط اول رسانه دینی، صداقت است، گفت: یک رسانه دینی نباید غش رسانه‌ای داشته باشد، بنابراین نباید به اسم آموزش تبلیغ پخش کند.

10 آذر سالگرد شهادت آیت الله سیدحسن مدرس گرامی باد

آنچه از «گنجینه خواف» نمی دانیم

از نگاه دیگران

10 آذر سالگرد شهادت آیت الله سیدحسن مدرس گرامی باد

آنچه از «گنجینه خواف» نمی دانیم

به مناسبت سالگرد رحلت علامه محمدتقی جعفری

در جست و جوی «روحانی معیار» و «معیار روحانیت»