تاریخ انتشار: پنج شنبه ۰۶ اسفند ۹۴ ساعت ۲۳:۰۲
اشتراک

دکتر فرید محسنی

دکتر اسماعیلی هیچگاه همرزمان شهیدش را از یاد نخواهد برد

دکتر اسماعیلی از بسیجیان بی ادعائی است که درد ترکش های ایام دفاع مقدس را همواره با خود دارد و لذا هیچگاه عهد و پیمان با همرزمان شهیدش و از همه والاتر با امام راحل(ره) را از یاد نخواهد برد. ساده زیستی، زیّ طلبگی، تواضع و تقیّدات دینی آقای دکتر اسماعیلی برای کسانی که ایشان را از نزدیک می شناسند زبان زد می باشد.

باسمه تعالی

رهبر در نظام جمهوری اسلامی ایران بالاترین مقام رسمی است که توسط خبرگان انتخاب می گردد. اوصاف و ویژگی های خاص ذکر شده در قانون اساسی برای رهبر از جمله فقاهت، عدالت، بینش صحیح سیاسی و اجتماعی، تدبیر، شجاعت، مدیریت و قدرت، دلالت بر موقعیت منحصر به فرد وی بر مبنای دیدگاه اعتقادی می نماید که بر اساس آن نه تنها زعامت عامه بلکه مشروعیت نظام را برعهده دارد. طبعا انتخاب شخص واجد شرائط مذکور در اصل ۱۰۹و نیز نظارت بر رهبری که از اصل ۱۱۱ قانون اساسی قابل استنباط می باشد امر مهمی است که جز توسط افراد عالم، بصیر، با تجربه و امین قابل تشخیص نمی باشد و در حقیقت با سرنوشت ملت و امت اسلامی عجین گردیده و امانتی است که به تعبیر امام راحل(ره) نباید به دست نا اهلان بیفتد. لذا یافتن افراد صالح برای واگذاری امر انتخاب رهبری به آنان تکلیف بزرگی است که نیازمند بررسی، دقت و مشورت با افراد خبیر می باشد.

در این راستا ورود جناب آقای دکتر محسن اسماعیلی به عرصه انتخابات خبرگان رهبری و قبول چنین مسئولیت خطیری توسط ایشان مبتنی بر مسئولیت پذیری و دغدغه های دینی برای انجام تکلیف و ادای دین در قبال نظام مقدس جمهوری اسلامی می باشد.

آقای دکتر اسماعیلی بلحاظ علمی از معدود اساتید حقوق است که به درجه اجتهاد نائل گردیده و از محضر علماء برجسته از جمله مقام معظم رهبری و مرحوم حاج آقا مجتبی تهرانی علم و اخلاق آموخته است. اشراف ایشان در مباحث فقهی همراه با فصاحت در بیان موجب گردیده که کلاس های درس و نیز تألیفات ارزشمند ایشان به سرعت در محیط علمی شاخص گردد. راه اندازی رشته حقوق عمومی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه امام صادق(ع) که با تلاش مجدانه و خالصانه ایشان انجام گردید و نیز هدایت پایان نامه های متعدّد در زمینه های مرتبط با مبانی نظام جمهوری اسلامی از آثار ماندگار ایشان می باشد. آشنائی با مشکلات کشور بلحاظ سال ها عضویت در شورای نگهبان و امور اجرائی کشور از دیگر تجارب مفید ایشان است.

دکتر اسماعیلی از بسیجیان بی ادعائی است که درد ترکش های ایام دفاع مقدس را همواره با خود دارد و لذا هیچگاه عهد و پیمان با همرزمان شهیدش و از همه والاتر با امام راحل(ره) را از یاد نخواهد برد. ساده زیستی، زیّ طلبگی، تواضع و تقیّدات دینی آقای دکتر اسماعیلی برای کسانی که ایشان را از نزدیک می شناسند زبان زد می باشد.

با توجه به دلائل پیش گفته که به اجمال بیان گردید اینجانب بعنوان یکی از اعضاء هیأت علمی دانشگاه که بیش از ۲۳ سال به تدریس دروس مختلف بویژه درس حقوق اساسی جمهوری اسلامی ایران پرداخته و در این زمینه سال ها مطالعه و تحقیق نموده و دارای تألیف در این زمینه می باشد و بلحاظ اشتغالات اجرائی با مسائل و مشکلات امور کشور آشنائی دارد، با شناختی که طی سالیان متمادی از آقای دکتر اسماعیلی دارم، و با توجه به ویژگی های خاص و منحصر به فرد ایشان به ایشان رأی می دهم و رأی دادن به ایشان را به دوستان و دانشجویان قدیم و فعلی خود توصیه و تأکید می نمایم و برای آن برادر بزرگوار در انجام چنین مسئولیت بزرگی از درگاه خداوند منّان توفیق مسألت می نمایم.

دکتر فرید محسنی_اسفند۱۳۹۴


دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*