تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۳ مرداد ۹۹ ساعت ۱۳:۲۸
اشتراک

تاریخ انقلاب و هنر ماندگار

به بهانه پایان پخش مجموعه تلویزیونی «شاهرگ»

با پایان یافتن پخش مجموعه تلویزیونی «شاهرگ» باید به همه کسانی که در تولید این سریال خوب و نسبتاً پرمخاطب سهیم بوده اند، تبریک و خدا قوت گفت؛ از تهیه کننده عزیز و کارگردان محترم تا یکایک بازیگران و عوامل فنی و تدارکاتی؛ و بویژه زنده یاد سیروس گرجستانی که در اثنای نمایش این مجموعه دیده از جهان فروبست.
… ادامه مطلب

واقعیت آن است که هنوز هم تولیدات رسانه ای ما نتوانسته است حق تاریخ انقلاب اسلامی، خصوصاً دهه پر التهاب شصت را ادا نماید. در آن روزهای سخت که کشور عزیزمان همزمان درگیر جنگ تحمیلی و توطئه های زنجیره وار دشمنان دین و میهن بود، متاسفانه کسانی هم بودند که خنجر از پشت می زدند و با خیانت ها و جنایت های شرم آور خود مصداق بارز #نفوذ و #نفاق در روزگار ما شدند.

در همان حال مردان گمنامی نیز بودند که بدون هیچ چشمداشتی جان خویش بر کف نهاده بودند و با کمترین امکانات بزرگترین و پیچیده ترین خطرها را از این مرز و بوم و مردم شریف ایران دور ساختند. #پاسداران_کمیته_انقلاب_اسلامی از گمنام ترین و مظلوم ترین مردانی هستند که امروز کمتر کسی از جوانان و نوجوانان از رشادت ها و شجاعت های آنان آگاه است؛ خصوصاً آنکه این نهاد انقلابی با ادغامی درخور تامل حذف شد.  به تصویر کشیدن گوشه و تنها گوشه ای از فداکاری آن عزیزان برای تکریم و تعظیم آنان نیست؛ چرا که این کار لازم نه از امثال ما برمی آید و نه مناعت طبع آنان نیازی به آن دارد. اما این کار برای حفاظت تاریخ ایران و انقلاب اسلامی اش از #تحریف ضرورت دارد؛ وگرنه چنانکه رهبر معظم انقلاب فرمود: ممکن است جای #جلاد_و_شهید را در افکار عمومی عوض کنند.

«شاهرگ» گامی کوتاه در همین مسیر بود و گرچه مانند هر ساخته دیگری از بشر می تواند محل نقد و تکمیل باشد، ولی در هر حال شایسته تقدیر مضاعف است. آنانکه در این ژانر تلویزیونی و سینمایی دست به تولید زده اند می دانند که گرچه در ابتدا آسان می نماید اما مشکل ها دارد.

به عنوان یک علاقمند که در پیدایش این فکر و در تهیه این مجموعه و چند مجموعه و فیلم مشابه کمترین سهم را داشته ام، بار دیگر از دوستان دست اندرکار سپاسگزاری می کنم و از همه کسانی که می توانند به تولیدات بیشتر و بهتر در این حوزه بپردازند، دعوت به شتاب در انجام این کار خیر می نمایم.

#شاهرگ

#مجموعه_تلویزیونی_شاهرگ

 


دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*