تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۱ دی ۹۶ ساعت ۰۵:۵۵
اشتراک

دکتر محسن اسماعیلی در فرهنگستان علوم

عشق به ایران و ایرانیان ویژگی ممتاز محقق داماد است

مراسم رونمایی از ارج نامه دکتر سیدمصطفی محقق داماد با حضور شخصیت های سیاسی و علمی در فرهنگستان علوم برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری ها، در این مراسم که با قرائت پیام رییس جمهور آغاز شد، سخنرانان به بیان ویژگی ها و خدمات آیت الله محقق داماد پرداختند.

 

 

دکتر محسن اسماعیلی عضو حقوقدان شورای نگهبان نیز در سخنرانی خود گفت: بنده بیش از ۳۰سال است که از دانش این استاد بهره مند شده ام و جامعیت ایشان در فقه اصول و منطق مثال زدنی است. آیت الله محقق داماد گنجینه خاطرات ایران و حوزه علمیه هستند و در همه مواردی که بنده در خدمت ایشان بودم ، نکته های نابی شنیده ام. نکته سنجی و حافظه خوبی که دارند موجب می شود که همه چیز را دقیق و امانتدارانه نقل کنند. خوش بیانی و خوش محضری از دیگر خصایص ایشان است. محقق داماد ، هم فقیه است و هم فقیه پرور و هنرش پرورش انسان های اندیشمند است. مردمداری و درد شناسی از دیگر ویژگی های ایشان به شمار می رود و از همه اینها مهم تر وطن دوستی ایشان است .

وی افزود: خوش‌ بیانی و خوش محضری ایشان به گونه‌ای است که هر چه در محضر ایشان حاضر باشی تشنه‌تر خواهی شد. هنر آقای محقق داماد پرورش انسان‌هایی است که می‌اندیشند. استاد آدمی را به اندیشه وادار می‌کند. ایشان در دفاع از حقیقت و شریعت تعارف ندارد. از جمله خصوصیات برجسته ایشان عشق به ایران و ایرانیان است. به همین دلیل در این باره از هر چه توانسته‌اند دریغ نکرده‌اند. ایشان مردمدار است و مردم را دوست دارد.

اسماعیلی بیان کرد: خداوند در ذات و بیان ایشان ویژگی‌هایی قرار داده است. ایشان دردشناس هستند، هم در تشخیص بیماری‌ها حاذقانه و هم در تجویز داروها حکیمانه عمل می‌کنند. این موضوع بسیار مهم است که به آن توجه شود. بسیاری از دردهای امروز جامعه از طریق ایشان درمان خواهد شد. در کنفرانس‌های بین‌المللی متعددی شاهد این بودم که چگونه متفکران برجسته دنیا مقابل ایشان سر تعظیم فرود می‌آوردند و به سخنان ایشان به عنوان معیار و ملاک توجه می‌کردند. امروز شمار بسیاری از خادمین کشور از شاگردان ایشان هستند.

در این مراسم علاوه بر آیت الله سیدمصطفی محقق داماد، محسن اسماعیلی عضو حقوقدان شورای نگهبان و عضو مجلس خبرگان رهبری، دکتر رضا داوری،  دکتر دینانی، ایت الله سید محمد خامنه ای، مجید انصاری، حسام الدین آشنا، علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی، محمدرضا عارف نماینده مردم تهران در مجلس، حجت الاسلام دعایی، هادی خامنه ای، حسینعلی امیری و تعدادی از اعضای فرهنگستان علوم حضور داشتند.


دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*