تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۵ تیر ۹۶ ساعت ۰۹:۰۸
اشتراک

به مناسبت بزرگداشت هفتاد و پنجمین سالروز تولد دکتر سید محمود طباطبایی

دکتر طباطبایی نمونه یک انسان موفق و نماد یک پزشک مسلمان ایرانی است.

امروز هفتادوپنجمین سالروز تولد پربرکت طبیب فرزانه دکتر سید محمود طباطبایی بود و به همین مناسبت بزرگداشت باشکوهی برای او در کتابخانه ملی برگزار شد. دکتر طباطبایی نمونه یک انسان موفق و نماد یک پزشک مسلمان ایرانی است.

امام صادق علیه السلام فرموده اند:« مردم هر سرزمینی به سه چيز نيازمندند كه در كار دنيا و آخرت خود به آنها رجوع كنند، و چنانچه آن سه را نداشته باشند گرفتار پريشانى مى شوند: فقيه دانا و پارسا، فرمانرواى نيكوكار و مُطاع، و پزشك حاذق و مطمئن.

دکتر طباطبایی مصداق بارز « طَبِيبٍ بَصِيرٍ ثِقَة» ای است که در این روایت آمده و در کنار « فَقِيهٍ عَالِمٍ وَرِع » و « أَمِيرٍ خَيِّرٍ مُطَاعٍ» سبب خوشبختی ما در دنیا و آخرت هستند.

عروضي سمرقندي نوشت:« طبيب بايد كه رقيقُ الخُلق، حكيمُ النفس و جَيِّدُ الحدس باشد…  و هر طبيب كه شرف انسان نشناسد رقيق الخُلق نَبْوَد و تا منطق نداند ، حكيم النفس نَبْوَد و تا مؤيد به تأييد الهي نَبْوَد ، جَيِّدُ الحدس نَبْوَد و هر كه جَيِّدُ الحدس نَبْوَد، به معرفت علّت نرسد»؛ و استاد طباطبایی نشانه صدق این گفتار و آموزگار ماندگار پزشکی و اخلاق در روزگار ما است.

سلامت و دوام توفیق ایشان را آرزومندم و از مدیر عامل، اعضای هیات مدیره، پزشکان و تمامی کارکنان بیمارستان پرافتخار مهراد برای برگزاری این جشن دلنشین سپاسگزارم.

 

 

 


دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*