تاریخ انتشار: جمعه ۲۸ اردیبهشت ۰۳ ساعت ۱۰:۴۶
اشتراک

میلاد خجسته حضرت رضا صلوات الله علیه مبارک باد

پیام کتبی امام هشتم ( ع ) به دوستان و شیعیان خویش

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى عَلِیِّ بْنِ مُوسَى الرِّضَا الْمُرْتَضَى الْإِمَامِ التَّقِیِّ النَّقِیِ‏ وَ حُجَّتِکَ عَلَى مَنْ فَوْقَ الْأَرْضِ وَ مَنْ تَحْتَ الثَّرَى الصِّدِّیقِ الشَّهید صَلاَةً کَثِیرَةً تَامَّةً زَاکِیَةً مُتَوَاصِلَةً مُتَوَاتِرَةً مُتَرَادِفَةً کَأَفْضَلِ مَا صَلَّیْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ أَوْلِیَائِکَ‏
یازدهم ذوالقعده سالروز میلاد حضرت ثامن الحجج، امام علی بن موسی الرضا علیه السلام را به همه شما عزیزان تبریک عرض می نمایم و

امیدوارم همواره مورد لطف و عنایت ویژه آن بزرگوار باشید و باشیم. خدا را سپاس که ما ایرانیان مفتخر به میزبانی و مشتهر به محبت این امام رئوف هستیم و او ملجأ و پناهگاه ما در همه احوال بوده و هست.

به این مناسبت خود و شما را به بازخوانی و الگو گیری از پیام کتبی امام هشتم به ما و دیگر شیعیان دعوت می کنم؛ پیامی که از طریق حضرت عبدالعظیم حسنی ابلاغ گردیده است. طبق آنچه علامه مجلسی در صفحه ۲۳۰ از جلد ۷۴ بحارالانوار نقل کرده است، حضرتش نوشت:

« بسم الله الرحمن الرحیم

اى عبدالعظيم! دوستانم را از جانب من سلام برسان و به آنان بگو كه شيطان را به خود راه ندهند؛ و ايشان را به راستگويى و امانتدارى سفارش كن. به آنان توصيه كن كه خاموشى گزينند و بحث و جدلهاى بيهوده را رها كنند، به يكديگر روى آورند و به ديدن هم بروند؛ زيرا كه اين امور، باعث نزديك شدن به من مى شوند، خود را سرگرم تكه پاره كردن يكديگر نكنند؛ زيرا من به جان خودم سوگند ياد كرده ام كه هركس چنين كند و دوستى از دوستان مرا خشمگين سازد، از خدا بخواهم كه در دنيا، سخت ترين عذاب را به او بچشاند و در آخرت، از زيانكاران باشد. به آنان بگو كه خداوند، نيكوكار ايشان را آمرزيده و از بدكارشان گذشت كرده است، مگر كسى كه بدو شرك آورد يا دوستى از دوستان مرا آزار دهد و يا نسبت به او قصد بدى داشته باشد؛ زيرا خداوند او را نمى بخشد تا زمانى كه از اين وضع دست بردارد و اگر دست برنداشت، روح ايمان از دلش كنده می شود و از ولايت و دوستى من خارج می گردد و نصيبى در ولايت ما نخواهد داشت، و من پناه مى برم به خدا از اين امر!»


دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*